Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Sławomir Baczulis   Komentarze

Komentarze

Oooo tak, owady również :) Bardzo dziękuję za dobre słowo :) Pozdrawiam :)

Zwierzęta tworzą idealne społeczeństwa, szczególnie owady. Bardzo ciekawy artykuł jest na podanej przez Pana stronie:) Pozdrawiam serdecznie:)

~Gość Agnieszka

W dobie współczesnych czasów, pogoni za pieniądzem i ciągłym zaspokajaniem kolejnych potrzeb (w absolutnej większości materialnych) ekologia niestety schodzi na drugi, trzeci a czasem już i dziesiąty plan. Skala problemu jest tym większa im społeczeństwo jest bardziej uboższe. Dlatego edukacja ludzi i większa świadomość w zakresie ekologii powinny mieć jak największy priorytet. W tym kontekście bardzo interesująca wydaje się kampania społeczna programu Wrażliwi.ORG która promuje wśród konsumentów podmioty nieobojętne wobec ekologii. Ich rekomendacja - Certyfikat Ekologiczny to pewnego rodzaju znak jakości, a z całą pewnością wartościowy wyróżnik który niezależnie od branży przedstawia nam pewien obraz sprzedawcy czy producenta, który legitymuje się takim certyfikatem.

Właśnie taką formę wiedzy opisuję na swoim blogu. Człowiek musi żyć w zgodzie z przyrodą, popatrzmy chociażby na depresję, żyjemy w pogodnych czasach, były czasy chorób, wojen, klęsk żywiołowych, głodu a nigdy nie było tyle depresji. Dlaczego? No bo dawniej ludzie przebywali większość dnia na zewnątrz, nie było okularów przeciwsłonecznych, a światło powoduje wydzielanie dopaminy, odpowiedzialnej za odczuwanie przyjemności i serotonina odpowiedzialna za odczuwanie szczęścia. Wymyślono ciemne okulary, ludzie pracują w budynkach, zasłaniają okna, żyjąc w permanentnym półmroku nie potrafimy wytworzyć odpowiedniej ilości serotoniny, a depresja to choroba śmiertelna, więc światło słoneczne jest niezbędne do utrzymania się przy życiu. O niedoborze witaminy D spowodowanej kremami z filtrem nie wspominając. Zawsze, gdy człowiek chce być mądrzejszy od natury i izolować się od niej na korzyść wynalazków kończy się to źle. Pozdrawiam serdecznie:)

~Gość Ekonomia Społeczna

Super wyjaśnienie, bardzo mi się przydało.

https://ekonomiaspoleczna.wordpress.com

Ciekawy artykuł

~Gość dffff

To super. Ja na swoim osiedlu blokowisku ok. 20 :)

W Puszczy Bydgoskiej ok. 200:)

~Gość dffff

A pan p.Sławku ile posadził już drzew?? ;)

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu, które odbędzie się
27 kwietnia 2013 r.
w siedzibie Fundacji im. Steinera w Prądocinie k/Bydgoszczy.
Wspólnie zbadamy jakość pobliskich jezior i rzek oraz omówimy uzyskane wyniki. W trakcie krótkich warsztatów dowiesz się co to jest eutrofizacja i jak jej przeciwdziałać. W otwartej debacie podyskutujesz na temat najważniejszych problemów związanych ze środowiskiem regionu.
Spotkanie uprzyjemni darmowy obiad i festyn rodzinny połączony z degustacją ekologicznej żywności oraz konkursami z atrakcyjnymi nagrodami.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, całkowite koszty będą pokryte z funduszy projektu AgroSafe.
Harmonogram spotkania:
Sobota 27 kwietnia 2013 r.
10.00 – 12.00 Badania jakości wód – wykonaj je sam!
12.15 – 13.00 Obiad
13.15 – 16.15 Omówienie wyników badań wód, warsztaty i dyskusja
16.30 – 19.00 Festyn rodzinny z konkursami

Miejsce spotkania:
Prądocin 119
86-060 Prądocin
gmina Nowa Wieś Wielka

Projekt jest realizowany przy udziale środków instrumentu finansowego LIFE+ Komisji Europejskiej oraz dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

http://img46.imageshack.us/img46/826/projektfront.jpg

Odsłon: 54246
Sławomir Baczulis
blogerodwszystkiego - Więcej o mnie? Zapraszam na mój profil: https://www.linkedin.com/in/slawomir-baczulis/
<< Maj 2017 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »