Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Sławomir Baczulis   Komentarze

Komentarze

Również bardzo dziękuję za rozmowę. To dla mnie duży zaszczyt, że tak wybitny Profesor jak Pan zaszczycił mnie dobrym słowem. Bardzo dziękuję również za spotkanie i rozmowę w czasie Konferencji organizowanej przez Akademię Pomorską w Słupsku! Niech moc będzie z Panem Profesorze!

Ludzie myślą, że Zwierzęta nie myślą ;)

~Gość Któż, jak nie ja :-)

Rozdziobią nas kruki i wrony, czy nie damy się? Dziękuję za dzisiejszą rozmowę oraz inspiracje. Zacząłem oglądać film, ale powstrzymałem się. Jestem w zbyt wielkim pędzie, stąd zamiast delektować się materią i zachwycając maestrią Mickey Rourke'a dokonałbym profanacji. Ale co się odwlecze. Serdeczności!

Dziękuję za miłe słowa:) Zwierzęta są mądrzejsze niż ludzie o nich myślą. Pozdrawiam serdecznie:)

Oooo tak, owady również :) Bardzo dziękuję za dobre słowo :) Pozdrawiam :)

Zwierzęta tworzą idealne społeczeństwa, szczególnie owady. Bardzo ciekawy artykuł jest na podanej przez Pana stronie:) Pozdrawiam serdecznie:)

~Gość Agnieszka

W dobie współczesnych czasów, pogoni za pieniądzem i ciągłym zaspokajaniem kolejnych potrzeb (w absolutnej większości materialnych) ekologia niestety schodzi na drugi, trzeci a czasem już i dziesiąty plan. Skala problemu jest tym większa im społeczeństwo jest bardziej uboższe. Dlatego edukacja ludzi i większa świadomość w zakresie ekologii powinny mieć jak największy priorytet. W tym kontekście bardzo interesująca wydaje się kampania społeczna programu Wrażliwi.ORG która promuje wśród konsumentów podmioty nieobojętne wobec ekologii. Ich rekomendacja - Certyfikat Ekologiczny to pewnego rodzaju znak jakości, a z całą pewnością wartościowy wyróżnik który niezależnie od branży przedstawia nam pewien obraz sprzedawcy czy producenta, który legitymuje się takim certyfikatem.

Właśnie taką formę wiedzy opisuję na swoim blogu. Człowiek musi żyć w zgodzie z przyrodą, popatrzmy chociażby na depresję, żyjemy w pogodnych czasach, były czasy chorób, wojen, klęsk żywiołowych, głodu a nigdy nie było tyle depresji. Dlaczego? No bo dawniej ludzie przebywali większość dnia na zewnątrz, nie było okularów przeciwsłonecznych, a światło powoduje wydzielanie dopaminy, odpowiedzialnej za odczuwanie przyjemności i serotonina odpowiedzialna za odczuwanie szczęścia. Wymyślono ciemne okulary, ludzie pracują w budynkach, zasłaniają okna, żyjąc w permanentnym półmroku nie potrafimy wytworzyć odpowiedniej ilości serotoniny, a depresja to choroba śmiertelna, więc światło słoneczne jest niezbędne do utrzymania się przy życiu. O niedoborze witaminy D spowodowanej kremami z filtrem nie wspominając. Zawsze, gdy człowiek chce być mądrzejszy od natury i izolować się od niej na korzyść wynalazków kończy się to źle. Pozdrawiam serdecznie:)

~Gość Ekonomia Społeczna

Super wyjaśnienie, bardzo mi się przydało.

https://ekonomiaspoleczna.wordpress.com

Ciekawy artykuł